KOKULU ANAMUR MUZU SİPARİŞİ

21 Ekim 2013   |   0 Yorum

anamurmuzual.com Sitemiz Anamur Muzu ihtiyacınızı.İnternetten online olarak kapınıza getirmek misyonu ile başladığımız.Bu Süreçte Önemli olan müşterilerimizin istediği Şekilde Anamur Muzunu Kapınıza ulaştırmak.
Öncelikle Sizin Not olarak belirtmeniz halinde muzu tam yemeye hazır veya dayanacak şekilde olabilecek şekilde not yazabilirsiniz.
Güvenli alışveriş Kredi Kartı Kullanmaktan Çekinen Müşterilerimizide düşünerek kapıda ödeme sistemiyle satış sitemi kullanıyoruz.
Ayrıca Kargo Ücreti Süprizi Yok.Bir Çok internet alışverişinde Alınan üründen çok kargo ücreti can yakmaktadır.Biz bu durumu göz önüne alarak Müşterimiz Kargo Ücretini Düşünmesin dedik ve KARGO ÜCRETİ DAHİL satış seçeneğini seçtik.
7 Kg Anamur Muzu Kargo Bizden 29 TL
15 Kg Anamur Muzu Kargo Bizden 49 TL
30 Kg Anamur Muzu Kargo Bizden 89 TL

Olmak Üzere Şuan İçin 3 Çeşit Paket Olarak satış gerçekleştirmekteyiz.Bunların dışında Bir siparişiniz olacaksa Sitemizdeki Beni Ara Formuna Adınızı Soyadınızı ve Telefon Numaranızı Bırakın Biz sizi arayalım.


Ekşi Sözlükten Anamur Muzu İle İlgili Seçtiğim Bir Kaç Yorumu Sizlerle Paylaşıyorum.
1-
yemyeşil iken hasat edildikten sonra gemide özel odacıklarda bir takım kimyasalların da yardımıyla yol boyunca sararan ithal muza karşı amansız bir mücadele veren don kişot karakterli yerli bir muzdur. coğrafi işaret tescili vardır.

yani yöresel bir ürün olarak resmen tanınmıştır. bu ne demek olabilir? yetiştirildiği yörenin özel iklim, toprak, hava, su vb özellikleri dolayısıyla veya yetiştirilme yöntem ve teknikleri dolayısıyla emsallerinden tat, aroma, koku, dayanım, kalite, renk, besin değeri vb nitelikleri itibarıyla ayrılan; bu kendine has nitelikler nedeniyle de tüketicilerce tercih edilen bir üründür demek ki.

anamur muzu'nu özel kılan nitelikleri neler diye sorarsanız, tadı, aroması ve kokusudur. dayanım konusunda ithal muza göre çok zayıftır. ama dert olmayabilir çünkü misal; e-posta ile sipariş verdiğinizde yapısı dağılmadan bir günde size ulaşır. boyutları küçüktür ve nispeten yumuşaktır. besin değeri konusunda fazlası var eksiği yoktur. yerlidir, bizim çiftçimiz üretir, satın aldığınızda da -artık bunu sikleyen vatandaşlarımızın sayısı epey azaldı ama- bizim çiftçimizin emeği boşa gitmemiş olur.

2-
bu bal kaymak meyveyi yiyen aklı selim bir vatandaş, bir daha gidip de o patlıcan ebatlarındaki ithal muza tamah etmez. lezzet olarak aralarında o denli büyük fark vardır. bildiğim kadarıyla, aslında normal şartlar altında anamur'un ılıman iklimi de muz yetiştirmek için tam manâsıyla uygun değildir, ama ortam yapay şekilde sürekli olarak ısıtılmaktadır. böyle bir ek maliyet gerektiren işlem sonrasında bile ithal muzun altında bir fiyata satılması, ya gümrük, ulaşım gibi parametrelere bağlanabilir, ya da ithalatçı firmaların milleti keykeylemesine..

3-
hassas ürünler listesinde kalması ısrarla iyi olacak bu toprağın güzel kokulu muzudur. kabukları sarartılmış ve abuk sapuk maddelerle sıvazlanmış hiçbir yalancı ve yabancı muz kendisiyle aşık atamaz. doğanın bize kırgınlığı birbirimize olan katekullelere benzemez bir çarparsa allah yarattı demez, elimizdekilerin kıymetini hiç bilemedik çünkü.

4-

hiç bir zaman ithal muzdan pahalı satıldığını görmedim ve koca koca muzlardan tad olarak hiç bir eksiği yoktur, hatta fazlası vardır, küçük olduğu için de kiloya bir sürü gelir. tek eksik yanı (satıcılarında tercih etmeme nedeni) raf ömrünün fazla olmamasıdır, aslında muza bir şey olmuyor fakat aldıktan yada tezgahta bir süre durduktan sonra sap kısmı zayıflıyor ve muz sapından ayrılıyor. ben muz satın alacağım zaman üretici kazansın diye özellikle yerli muzu tercih ediyorum fakat satıcı satmayı tercih etmiyor. şu sorunu çözseler birazcık tanıtımla çok daha iyi olur.Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum Gönder


guvenlik


Bölgeler ve Şehirler
Ad Soyad 

Telefon