Harnup Keçiboynuzu Pekmezi Kg 20 Lira Kargo Bedava

09 Ekim 2016   |   0 Yorum

Keçiboynuzu Siparişi İçin   0 553 455 27 80 Numarayı Aramanız Yeterli Kapıda Ödeme  KECİBOYNUZU PEKMEZİ (HARNUP PEKMEZİ)KARGO DAHİL-1kğ 20.00 Liraya Kapınızda 

carob syrup ile ilgili görsel sonucu

Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları, halk dilinde keçiboynuzu olarak bilinen harnupun, sağlıklı ve doğal beslenme açısından oldukça büyük önemi vardır ve içeriğinde çok az miktarda yağ barındırmasından dolayı kalori değeri de oldukça düşüktür. Kalori düşüklüğü ise kilo sorunu olanlar için büyük bir üstünlük sağlamaktadır. Zira bu sebeple kilo alırım düşüncesi ile korkarak keçi boynuzu pekmezini tüketmekten kaçınan kişilerde iç huzuruyla bu şifalı pekmezi tüketerek faydalarından yararlanabilirler. Ancak uzmanlar genellikle şeker yani diyabet rahatsızlığı olan kişilerin keçi boynuzu pekmezini tüketmemelerini bildirmektedirler. Bu pekmez tüketimi sonrasında kişilere uzun süre tokluk hissi vermesi ile bilinir. Ayrıca çağımızın en önemli ve tehlikeli hastalığı olarak bilinen kanser hastalığında olduğu gibi iktidarsızlık sorununda da çok büyük yararları etkilere sahiptir.

Keçi boynuzu diğer adıyla ise harnup meyvesinin bünyesinde yer alan gallik asidi insan sağlığı açısından büyük faydalara sahip olan öyle bir maddedir ki, bu maddenin insan sağlığı açısından ne kadar faydalı olduğu bilinip anlaşılsa eminiz ki hiç kimse keçi boynuzu meyvesini ve pekmezini mutfaklarından kesinlikle eksik etmezler. Bu değerli madde gallik asit insan sağlığı için mucizeler yaratırken bu maddenin özelliklerini ve faydalarını artırarak destek olan diğer bir madde ise promotor madde çeşitleridir.

Keçiboynuzu Pekmezi

Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları

 Keçi boynuzu pekmezi içeriğinde barındırdığı kalsiyum açısından oldukça zengin olmasının yanı sıra içerdiği E vitamini ile kemik erimesi, grip, öksürük, nefes darlığı, göğüs yumuşatma, balgam söktürücü, soğuk algınlığı ve özellikle sigara tiryakilerine karşı büyük faydalar sağlamaktadır. Düşük selüloz etkisi ile gastirit ve bağırsak hastalıklarına karşı iyileşme sağlamaktadır. Ayrıca mide ile bağırsaklarda meydana gelen gazların atılmasına yardımcı olarak mide şişkinliğine karşı iyi gelmektedir. Sindirim sistemine bağlı olarak, bağırsak parazitleri, solucan, tenya, bağırsak kurtları diye adlandırılan zararlıları temizleyerek sindirim sistemini ve mideyi güçlendiriyor. Yüksek oranda bünyesinde yer alan vitamin ve mineral içeriği sayesinde diş etleri ve dişler üzerinde büyük oranda faydalı etkiler sağlıyor. Keçi boynuzu pekmezi oldukça yüksek oranda natürel şekerler ve zengin içerikli mineraller ve A, B, B2, B3, D vitaminleri içeriği ile natürel besin kuvvet kaynağı olarak biliniyor. Ayrıca zengin oranda taşıdığı, potasyum ve sodyum içeriği yardımıyla akciğer, karaciğer ve kan basıncı hastalıklarında vücuda koruma sağlıyor. Kalp hastalıklarında doğal destekleyici rolü oynayan keçi boynuzu meyvesi ve pekmezi genellikle büyük küçük herkesin korkulu rüyası olan akciğer kanseri rahatsızlığına karşı % 90, a kadar koruma sağlamanın yanı sıra çeşitli sebeplerden dolayı insan vücuduna yerleşen radyasyonu temizleyerek dışarıya atıyor özellikle de işi gereği her gün bilgisayarla karşı karşıya kalan kişilerin düzenli olarak aksam sabah 1 çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi tüketmeleri tavsiye ediliyor. Ayrıca düzenli olarak bu pekmezi tüketmek cilt sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Cildin yaşlanma etkilerini en aza indirerek cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmasının yanında canlılık ve parlaklık kazandırıyor.  

Oldukça besleyici ve besin değeri yüksek olan bu doğal ve sağlık deposu olan keçiboynuzu pekmezi, alerjik astım, astım, nefes darlığı, akciğer kanserine engel olucu özellikleri vardır. Ayrıca iktidarsızlık, balgam söktürücü erkeklerde meni ve yumurta sayısı artırıcı etkilere sahiptir. Keçi boynuzu yani diğer adıyla harnup pekmezinde var olan leziz tat bazı kişilerde ağızlarda burukluk hissi verebilir. Kıvamında ise pelteleşme ve koyuluğa rastlanabilir. Keçiboynuzu pekmezinde meydana gelen bu değişikliklerin nedeni ise keçiboynuzu meyvesinin toplanır toplanmaz kurutulmadan pekmez imalatının yapılmasıdır. Doğrusu ise keçiboynuzu meyvesi toplandıktan sonra kırılarak kuruması sağlandıktan sonra pekmez yapım işlemine geçilmesi pekmezin kıvamı ve lezzeti açısından daha leziz pekmez elde etmek mümkün olacaktır. 

Yorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum Gönder


guvenlik


Bölgeler ve Şehirler
Ad Soyad 

Telefon