ANAMUR MUZU ZAYIFLATIR MI

28 Ekim 2013   |   0 Yorum

 Anamur Muzunun besin değeri ve sağlığa faydalarının yanında kilo vermek için de yaygın bir biçimde faydalanıldığı görülmektedir. Peki gerçekten Anamur Muzu zayıflatır mı ? İdeal kilonuza ulaşabilmeniz için Anamur Muzu yemenin ne gibi sağlığa ve beslenmeye faydaları olabilir?

Besleyici özelliğinin yanında Anamur Muzu hem hoş bir tada sahip bir tropikal meyve hem de her öğün tüketilebilen bir besindir. Anamur Muzunda magnezyum potasyum b6 vitamini gibi vücudun işlevlerini sürdürebilmesi için son derece gerekli olan besin maddeleri, vitaminler yer almaktadır. Anamur Muzu aynı zamanda diyetlerde kullanılan ve kilo verdirdiği iddia edilen bir zayıflama meyvesidir. Peki muz yemek kilo aldırıyor mu verdiriyor mu? Bunun cevabını vermeden evvel Anamur Muzunun kalorisi hakkında sizlere bilgi sunmak istiyoruz.

Anamur Muzu Kaç Kalori: ABD gıda ve ilaç dairesi FDA nın yaptığı ölçümlere göre orta boydaki 1 adet muzda ortalama 105 kalori bulunmaktadır. Bu da akşam öğünlerinde 2 adet muz yesek bile Tamamı 210 kalori aldığımızı göstermektedir.

Günlük kalori ihtiyacının ortalama 2000 kalori olduğu bilinmektedir. Bu durumda 20 adet Anamur Muzu yemek suretiyle günlük gereken kalori ihtiyacını karşılamak mümkün olmaktadır. Diğer meyveler gibi Anamur Muzunda aşırı miktarda protein bulunmamaktadır. Yağ ise orta boy bir Anamur Muzunda Tamamı yarım gram kadardır. Bu yönüyle Anamur Muzu yemek zayıflatır mı sorusuna zayıflatıyor demek mümkün olabilir.

Anamur Muzu aynı zamanda lifçe zengin bir meyve olup hazmı çalıştırır ve mideyi uzun süre doldurduğu için tok tutucu bir fayda sağlar. Ancak muzun tokluk hissi vermesi nedeniyle aşırı biçimde yerseniz bu durumda da kalori bakımından pek te fakir olmayan bir meyve tüketmiş olursunuz. Anamur Muzu Diyette kararlı yemek gerekmektedir ki iştah kessin ancak vücuda aşırı miktarda kalori yüklemesin. Bir adet muzdaki fiber oranı ortalama4 gramkadardır. Bu kadar lifi günlük yiyeceklerle aynı birim tüketildiği farz edildiğinde bir gün içerisinde bile alamıyoruz demektir. Bu nedenle muz sindirimi en iyi çalıştıran yiyecekle arasında en ön sıralarda yer almaktadır.

Düşük Glisemik İndeks Manası Nedir ?

İçerdiği besinler ve kabuğu nedeniyle hijyenik bir besin maddesi olarak tanımlanan muzun aynı zamanda düşük glisemik indekse sahip bir meyve olduğunu ve bu yönüyle de zayıflatan meyveler kategorisinde sınıflandırıldığını da sizlere hatırlatmamız gerekiyor. Gliemik indeks adını verdiğimiz şey, tüketilen yiyeceklerin sindirim esnasında içerdiği karbonhidrat dolayısıyla kana ne kadar hızlı şeker olarak karıştığı biçiminde özetlenebilir. Karbonhidratlı gıdalar arasında kan şekerini hızlı yükseltmeyen yiyecekler düşük glisemik indeksli besinler olarak adlandırılır. Bu besinlerin ortak özelliği ise tok tutucu olmaları ve açlığı bastırmaları dolayısıyla zayıflatan yiyecekler olarak bilinmeleridir.

Uzmanlar düzenli bir biçimde muz yemenin kilo vermek isteyenlerin muhakkak yapması gereken bir şey olduğunu ifade ediyorlar. Diyet listesi uygularken, egzersiz, zayıflama hareketleri veya direnç kazandırıcı sporlar yaparken muhakkak muz tüketiminin vücuda büyük faydalar sağlayacağını da belirtiyorlar. Tabi muz yemenin bu meyveyle karın doyurmak biçiminde değil de az bir miktar tüketmek şeklinde anlaşılması gerektiğini de hatırlatalım.

SİTEMİZDEN ANAMUR MUZU SİPARİŞİNİZİ VEREBİLİRSİNİZ KARGO BEDAVA KAPIDA ÖDEME SİSTEMİYLE ANAMUR MUZU KAPINIZDAYorumlar

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum Gönder


guvenlik


Bölgeler ve Şehirler
Ad Soyad 

Telefon